Regio wyniki

Mięśnie kapturowe

Off 62
Mięśnie kapturowe
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

miesnie-kapturowe-8Dzisiaj opiszę możliwie dokładnie mięsień najszerszy grzbietu. Jest on dość niedocenianym narządem, który jednak odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o codzienne czynności.
Gdzie znajduje się ten mięsień. Umiejscowiony jest na niemal całej powierzchni pleców, nie licząc górnej ich części. Ją zajmują tak zwane mięśnie kapturowe. Jest to największy pod względem powierzchni mięsień w naszym organizmie. Ma z grubsza trójkątny kształt. Jego głównymi zadaniami są prostowanie ramienia, a także przywodzenie go i obracanie do wewnątrz. Spełnia też pomocniczą rolę przy wdychaniu i wydychaniu powietrza atmosferycznego.
Jest unerwiony za pomocą nerwu piersiowo-grzbietowego. W krew zaopatruje go przede wszystkim tętnica piersiowo-grzbietowa. W mniejszym stopniu robią to również gałązki tętnic międzyżebrowych tylnych oraz tych, które okalają ramię od tętnicy pachowej.
Jakie ćwiczenia oddziałują na ten mięsień? Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem o podciąganiu. Jest to najbardziej naturalne ćwiczenie siłowe, a mięsień pracuje w niemalże maksymalnym zakresie ruchu.
Ponadto bardzo angażują go również wszelkie formy tak zwanego wiosłowania. Nierzadko widujemy na siłowni osoby, które ćwiczą mięsień najszerszy grzbietu na przyrządzie nazywanym wyciągiem.

Pozostałe artykuły:

About the author / 

admin

Nasza ankieta:

Czy naturalne odżywki to dobry pomysł podczas odchudzania?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kontakt do nas:

Emailpawelh28[malpa]wp.pl
Tel(086) 371 26 75

Opinie oraz Komentarze:

Losowe artykuły:

  • Siłownie zewnętrzne

    Wiele osób, które po raz pierwszy ma styczność ze sportami siłowymi, zastanawia się, jaką formę treningu wybrać. W internecie znajdziemy masę przeróżnych planów, dlatego w gąszczu tych informacji, ciężko znaleźć coś dla siebie, szczególnie jeżeli jesteśmy adeptami w sztuce treningi siłowego. Jeżeli jednak zaczynasz trenować, powinieneś zacząć od czegoś mniej wymagającego niż dwugodzinne treningi z…

  • ligaokregowa pl

    Niemal każdy z nas mógł w swym życiu zauważyć jak choćby nawet niepozorny spacer potrafi ożywić człowieka. Czasem rzecz z pozoru tak błaha jak desperacki pościg za uciekającym nam nieuchronnie z przystanku autobusem komunikacji miejskiej, potrafi poprawić nam nastrój. Dlaczego? Dlatego, że jest związana z wysiłkiem fizycznym i – jakby nie patrzeć – ze sportem;…

  • Nauka pływania dla niemowląt Poznań

    Dziecko to nawet jeszcze za dużo powiedziane. Ty zabierasz na basen niemowlę. Droga młoda mamo, słyszałaś kiedyś o zajęciach organizowanych na basenach dla Ciebie i Twojego maluszka? Nauka pływania dla niemowląt Poznań to świetna okazja na to, by nauczyć dziecko idealnie pływać, rozwinąć w nim prawidłowe poruszania nóżkami, czy rączkami, a sobie dać szansę wyjścia…