Regio wyniki

Mięśnie kapturowe

Off 39
Mięśnie kapturowe
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

miesnie-kapturowe-8Dzisiaj opiszę możliwie dokładnie mięsień najszerszy grzbietu. Jest on dość niedocenianym narządem, który jednak odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o codzienne czynności.
Gdzie znajduje się ten mięsień. Umiejscowiony jest na niemal całej powierzchni pleców, nie licząc górnej ich części. Ją zajmują tak zwane mięśnie kapturowe. Jest to największy pod względem powierzchni mięsień w naszym organizmie. Ma z grubsza trójkątny kształt. Jego głównymi zadaniami są prostowanie ramienia, a także przywodzenie go i obracanie do wewnątrz. Spełnia też pomocniczą rolę przy wdychaniu i wydychaniu powietrza atmosferycznego.
Jest unerwiony za pomocą nerwu piersiowo-grzbietowego. W krew zaopatruje go przede wszystkim tętnica piersiowo-grzbietowa. W mniejszym stopniu robią to również gałązki tętnic międzyżebrowych tylnych oraz tych, które okalają ramię od tętnicy pachowej.
Jakie ćwiczenia oddziałują na ten mięsień? Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem o podciąganiu. Jest to najbardziej naturalne ćwiczenie siłowe, a mięsień pracuje w niemalże maksymalnym zakresie ruchu.
Ponadto bardzo angażują go również wszelkie formy tak zwanego wiosłowania. Nierzadko widujemy na siłowni osoby, które ćwiczą mięsień najszerszy grzbietu na przyrządzie nazywanym wyciągiem.

Pozostałe artykuły:

About the author / 

admin

Nasza ankieta:

Czy naturalne odżywki to dobry pomysł podczas odchudzania?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kontakt do nas:

Emailpawelh28[malpa]wp.pl
Tel(086) 371 26 75

Opinie oraz Komentarze:

Losowe artykuły:

  • Suplementy omega-3

    Coraz częściej słyszymy o dobroczynnym wpływie kwasów omega-3 na organizm człowieka oraz o tym, jakie skutki powodują ich niedobory. Kwasy omega-3 dostarczane w odpowiednich ilościach zmniejszają ryzyko miażdżycy, choroby reumatoidalnej, choroby Alzheimera, różnego rodzaju alergii, nadciśnienia, cukrzycy typu 2, chorób zapalnych jelit, a nawet depresji. Pomagają także unormować metabolizm i zwalczać otyłość. Niestety, większość z…

  • Siłowania dla kobiet

    Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny w dzisiejszych czasach i poświęcamy mu dużo uwagi. Ideały z pierwszych stron gazet skłaniają nas do tego aby spędzać wiele godzin pracując nad atrakcyjnym wyglądem. Presja, która na nas ciąży wciąż wygrywa ze zdrowym rozsądkiem, bo przecież każdy zdaje sobie sprawę, że sylwetki gwiazd są udoskonalane komputerowo. Jednak atrakcyjny wygląd…

  • Czy w istocie uprawianie sportu jest czymś opłacalnym?

    Sport amatorski to ogólnie same atuty. Można śmiało napisać, że ten człowiek, który pragnie zdrowo żyć, z całą pewnością powinien uprawiać każdego dnia sport. W sumie jest wiele osób, które wcale się nie ruszają, a i tak nie wyglądają źle, ale nie można powiedzieć, że ze stanem ich zdrowia jest wszystko w jak najlepszym porządku….